SKIP_TO

Legimi

Usługa Legimi to bezpłatny dostęp do ponad 167 000 e-booków i 72 000 audiobooków na smartfonie, tablecie lub czytniku (również na Kindle).

UWAGA! W czerwcu kody z Filii nr 9 (ul. Dobrego Pasterza 6) będą wydawane w Filii nr 15 (ul. Dobrego Pasterza 100)

UWAGA! W czerwcu kody z Filii nr 55 (os. Teatralne 25) będą wydawane w Filii nr 56 Oddział dla dorosłych (os. Zgody 7)

UWAGA! W czerwcu kody będą wydawane od 3.06 (poniedziałek)
Harmonogram wydawania kodów
 • 6 maja 2024
 • 3 czerwca 2024
 • 1 lipca 2024
 • 1 sierpnia 2024
 • 2 września 2024
Jak otrzymać kod?
 • Możliwość otrzymania kodu mają wyłącznie Czytelnicy, którzy ukończyli 13. rok życia, posiadający ważną kartę biblioteczną oraz mający uregulowane należności i zobowiązania wobec Biblioteki Kraków.
 • Na początku miesiąca przyjdź do dowolnej filii bibliotecznej i odbierz darmowy, miesięczny kod dostępu. Pamiętaj, kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.
 • Ważne: liczba kodów w miesiącu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń w filiach bibliotecznych, z zachowaniem zasady, że jeden kod dostępu wydawany jest osobie zgłaszającej się osobiście po jego odbiór. Dlatego sugerujemy odebranie kodu pierwszego dnia roboczego miesiąca.
 • Jeżeli pierwszy dzień miesiąca wypada w sobotę lub niedzielę, to kody wydawane są w najbliższy poniedziałek.
 • Zgodnie z Regulaminem Biblioteki każdy Czytelnik może otrzymać tylko 1 kod w miesiącu.
 • Biblioteka zastrzega sobie prawo do odmowy wydania bezpłatnego kodu dostępu do platformy e-booków Użytkownikowi w przypadku, gdy dwukrotnie w okresie ostatnich 3 miesięcy stwierdzono brak aktywacji udostępnionych mu kodów.
 • Biblioteka nie daje gwarancji, że ci sami Czytelnicy będą co miesiąc otrzymywać kolejne kody Legimi.
Jak aktywować kod?
 • Pobierz darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie, zaloguj się i czytaj bez limitu. Otrzymujesz dostęp do pakietu bibliotecznego e-booków i audiobooków w aplikacjach Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. Po kod na następny miesiąc zgłoś się do biblioteki.
 • Możesz czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer. Nie ma możliwości posiadania jednego aktywnego konta na dwóch czytnikach e-booków.
 • Z kodów można korzystać na czytnikach Kindle. Usługa dostępna jest dla posiadaczy modeli Kindle Touch, 7, 8, 10, 11, Paperwhite 1-5, Voyage, Oasis 1-3 i Scribe. Instrukcja obsługi: https://support.legimi.com/hc/pl/articles/360001585078  (UWAGA: użytkownicy czytników Kindle mają limit 10 e-booków na miesiąc)
 • E-booki oznaczone w aplikacji Legimi jako „Depozyt biblioteczny” nie należą do pakietu wykupionego przez Bibliotekę Kraków.


Grafika reklamująca usługę Legimi. Magia czytania, siła technologii 167000 książek do czytania, 72000 książek do słuchania w zasięgu ręki.

Najczęściej zadawane pytania

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie: https://www.legimi.pl/bibliotekakrakow_audio/ (w adresie jest znak podkreślenia „_”). Aby aktywacja kodu przebiegła pomyślnie, nie może być aktywny żaden abonament Legimi powiązany z naszym adresem mailowym. Oznacza to, że nie możemy aktywować nowego kodu, dopóki poprzedni nie wygasł (tyczy się to również abonamentów płatnych, przed aktywacją kodu muszą wygasnąć).
Każdy wydany kod jest ważny miesiąc od daty aktywacji. Kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa. Od momentu aktywacji kodu możemy czytać przez miesiąc (czyli jak aktywujemy kod, np. 9 stycznia, to czytamy do 9 lutego). Aby móc korzystać z Legimi w kolejnym miesiącu, należy pobrać następny kod z biblioteki. Procedura aktywacji kolejnych kodów jest taka sama jak pierwszego. Możemy przy aktywacji kodu podać poprzednie dane (login, maila, hasło), nie tracimy wtedy dostępu do pozycji, które zaczęliśmy czytać w poprzednim miesiącu.
W pakiecie bibliotecznym Legimi dostępne jest 167 000 ebooków i 72 000 audiobooków. Oferta ciągle się zmienia i może się zdarzyć, że dostęp do jakiegoś tytułu może wygasnąć.
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android, niektóre czytniki ebooków marki PocketBook i Inkbook, Windows Phone, Windows 8, 8.1 i 10. Każdy Czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.
E-booki dostępne na Legimi najlepiej wyszukiwać na https://www.legimi.pl/ebooki/ lub poprzez symbol lupy w lewym górnym rogu ekranu na stronie https://www.legimi.pl/
Po pobraniu książki z platformy na swoje urządzenie można czytać offline. Jeżeli Czytelnik pozostaje offline przez dłuższy czas, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.
Tak, można czytać na czytnikach Kindle. Instrukcja obsługi: https://support.legimi.com/hc/pl/articles/360001585078 Książki przesłane na czytnik Kindle w poprzednich miesiącach po synchronizacji czytnika nadal będą dostępne do przeczytania, tak więc w kolejnych miesiącach zasób książek przesłanych w ramach abonamentu na czytnik będzie się powiększać. Należy pamiętać, iż niewykorzystane limity przesyłanych na czytnik Kindle nie przechodzą na kolejny miesiąc.
Tak, audiobooki można słuchać wyłącznie na urządzeniach posiadających możliwość odtwarzania dźwięku. Opcja audiobooka dostępna jest tylko przy wybranych tytułach.
Czytelnik może pobrać z platformy Legimi dowolną ilość książek. UWAGA: użytkownicy czytników Kindle mają limit 10 ebooków na miesiąc.

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.