SKIP_TO

Czytelnik Roku 2024

Zgłoś udział w konkursie, odbierz Paszport Czytelnika i zdobądź nagrody i tytuł "Czytelnika Roku 2024"! Dołącz do wyjątkowego czytelniczego grona już dziś!

Od lat widzimy duże zainteresowanie konkursem "Czytelnik Roku". W 2023 roku wzięło w nim udział ponad 1 700 osób! Uczestnicy udowodnili, że kochają czytać i rozwijają swoje pasje czytelnicze.

Tegoroczna edycja startuje 1 lutego i trwa do 31 grudnia 2024 r.

Cel konkursu to nie tylko zachęcanie do korzystania z usług bibliotek, ale przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i literackich. Uczestnicy kształtują nawyk regularnego czytania i poznają bogatą ofertę naszych bibliotek.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Wystarczy przyjść do dowolnej filii Biblioteki Kraków, odebrać Paszport Czytelnika i zbierać w nim pieczątki. Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy zostawić u bibliotekarza. A kto nie ma jeszcze karty czytelniczej, to zachęcamy do jej założenia!

W Paszporcie Czytelnika uczestnik konkursu zbiera pieczątki za przeczytane książki i/lub audiobooki w ciągu roku.  Zgodnie z regulaminem tytuł „Czytelnika Roku” zdobędzie uczestnik, który zbierze co najmniej 150 pieczątek za zwrócone książki i przynajmniej 1 pieczątkę za udział w wydarzeniu kulturalnym polecanym przez Bibliotekę Kraków (np. Tydzień Bibliotek, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, piknik w Bibliotece Głównej lub Wręczenie Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca).

Do zdobycia jest również tytuł „Czytającego Rodzica”, adresowany do rodziców lub opiekunów prawnych dzieci do 6. roku, które zgłoszono do udziału w konkursie.

A każdy, kto zdobędzie 50 i następnie 100 pieczątek otrzyma upominek.

Ogłoszenie wyników i gala finałowa nastąpi w pierwszym kwartale 2025 roku.

Zatem... bibliofile i mole książkowe - do dzieła!!!

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.