SKIP_TO

Piszesz wiersze? Zgłoś się do nas!

Zapraszamy debiutantów* i uczestników warsztatów twórczych „Peron literacki” do zgłaszania wierszy do jubileuszowego wydania antologii.

Co zrobić?

• przygotować sześć niepublikowanych wierszy,
  • napisać krótką informację biograficzną (maksymalnie 500 znaków ze spacjami),
  • przesłać jeden edytowalny plik z wierszami oraz informacją biograficzną na adres konkursy@biblioteka.krakow.pl najpóźniej do 24 czerwca 2024 r. do godz. 23:59 (liczy się czas dostarczenia wiadomości na serwer pocztowy Biblioteki Kraków).

Co można zyskać?

• radość i satysfakcję z udziału w projekcie,
  • promocję swojej twórczości,
  • publikację wierszy w zbiorowej antologii,
  • audiobook z wierszami czytanymi przez krakowskich aktorów,
  • udział w Nocy Poezji 2024 (12 października br.) i spotkaniu promocyjnym.

Redaktor merytoryczny antologii dokona wyboru wierszy, o czym autorzy zostaną poinformowani e-mailowo.

Antologia przygotowana i wydana zostanie w ramach projektu „Peron literacki. Antologia wierszy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

* nie dotyczy publikacji w czasopismach oraz innych wydaniach zbiorowych.

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.