SKIP_TO

Gala wręczenia Nagrody Żółtej Ciżemki

1 czerwca odbyła się gala wręczenia Nagrody Żółtej Ciżemki za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży wydaną w 2023 roku. Laureatką VIII edycji została książka „Hip, hip, kura!”, której twórczyniami są Justyna Bednarek (tekst) i Nika Jaworowska-Duchlińska (ilustracje).

Książka dostępna w naszym katalogu. Sprawdź tutaj.

Wręczenie Nagrody odbyło się w ogrodzie Biblioteki Głównej (ul. Powroźnicza 2) podczas rodzinnego pikniku
literackiego. Fragmenty książki przeczytała Julia Łukowiak.

Laureatki otrzymały nagrodę pieniężną ufundowaną przez Prezydenta Miasta Krakowa Aleksandra Miszalskiego oraz wyjątkowe statuetki*.

Wręczeniu Nagrody towarzyszyła rozmowa z twórczyniami książki, którą poprowadziła Agnieszka Staniszewska-Mól - dyrektorka Biblioteki Kraków. Następnie uczestnicy pikniku literackiego tłumnie ruszyli po autografy autorek.

W trakcie pikniku można było także: wziąć udział w warsztatach plastycznych tworzenia żab i kur, obejrzeć wystawę na temat historii Nagrody Żółtej Ciżemki, spotkać postaci z powieści Stanisława Pagaczewskiego, a przede wszystkim odpocząć na leżakach w cieniu drzew.

*Autorem skórzanej ciżemki jest Marek Stawowczyk, podstawę wraz z grawerem wykonała firma Form Studio Pracownia Rzeźbiarska Marek Stankiewicz.

Więcej na temat VIII edycji Nagrody Żółtej Ciżemki przeczytaj tutaj.

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.