SKIP_TO

Ciżemkowa wędrówka po Gotyku

Uwaga! Z książek nagrodzonych Nagrodą Żółtej Ciżemki lub nominowanych do niej uciekły zwierzęta! Błąkają się po osiedlu Gotyk, nie mogąc znaleźć drogi powrotnej do swoich książek. Liczą na Waszą pomoc!

FABUŁA GRY:

Śladem zwierząt wyruszyła psotna wróżka Ciżemkuna, która postanowiła jeszcze bardziej pomieszać szyki zagubionym bohaterom i rzuciła na nich zaklęcie zapomnienia. Aby przełamać zły czar, zwierzęta będą potrzebowały pomocy. Waszym zadaniem będzie odnalezienie zagubionych bohaterów, rozwiązanie tajemniczych zagadek przygotowanych przez Ciżemkunę i odczarowanie zwierząt.

W dziewięciu miejscach czekać będą na Was charakterystyczne postaci symbolizujące książkowych uciekinierów. Odnajdźcie ich i zmierzcie się z łamigłówkami. Za prawidłowo wykonane zadania w danym punkcie gry otrzymacie jeden fragment układanki. W poszukiwaniach przydatne będą urządzenia GPS. Po złożeniu dziewięciu puzzli w jeden obrazek i oddaniu Ciżemkunie karty gry bajkowe zwierzęta będą mogły wrócić na karty książek.

ZASADY GRY:

Drużyny liczące od 2 do 6 członków rodziny (w tym co najmniej jedna osoba dorosła), które zdobędą największą liczbę punktów, otrzymają nagrody!

Gra rozpocznie się 12 lipca o godz. 17:00 w Filii Gotyk (nr 57) przy ul. ks. J. Meiera 16c. Zanim wyruszycie na poszukiwanie zaginionych zwierząt, wysłuchacie aktorskiej interpretacji fragmentu książki nominowanej lub uhonorowanej Nagrodą Żółtej Ciżemki.

Czas na wykonanie zadań to maksymalnie 90 minut, licząc od momentu zakończenia czytania.

O godzinie 19:00 nastąpi podsumowanie gry i wręczenie nagród w Filii Gotyk (nr 57).

Kliknij formularz i zgłoś się do gry!

Powodzenia w misji ratunkowej!

___

Gra organizowana w ramach projektu „Ciżemkomania” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Regulamin gry „Ciżemkowa wędrówka po Gotyku”

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.