SKIP_TO

Spotkanie z autorem książki „Historia krakowskiego lotniska" – Krzysztofem Sojką

Biblioteka Kraków oraz Kraków Airport zapraszają na spotkanie z Krzysztofem Sojką – autorem książki Historia krakowskiego lotniska 1964–2024. 29 lutego 1964 roku rejs pasażerski na trasie Warszawa – Kraków zapoczątkował historię cywilnego portu lotniczego w Krakowie-Balicach.

Wówczas nikt nie spodziewał się, że małe lotnisko stanie się liderem. Autor książki skupia się na materiałach zgromadzonych w archiwach państwowych i w prywatnych zbiorach oraz na rozmowach z pracownikami Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. To nie jest publikacja naukowa, a jedynie – lub aż – popularyzatorska próba przybliżenia dziejów lotniska w Balicach. Opracowany przez autora materiał, obejmujący okres do 1999 roku, został uzupełniony o najważniejsze wydarzenia z historii krakowskiego portu lotniczego aż do dzisiaj.

Na spotkaniu będzie można otrzymać bezpłatny egzemplarz książki „Historia krakowskiego lotniska”. Zapisy przez formularz

Krzysztof Sojka

Były żołnierz, weteran działań poza granicami państwa, autor publikacji i artykułów z zakresu historii i wojskowości, prezes grupy poszukiwawczo-eksploracyjnej „Orły Historii”, organizator i uczestnik wypraw poszukiwawczych, współodkrywca najwyżej położonego w Polsce szańca Konfederatów Barskich przy przełęczy nad Roztokami w Bieszczadach. Wraz z członkami grupy zlokalizował i zbadał szereg miejsc katastrof lotniczych z okresu II wojny światowej. We współpracy z Nadleśnictwem Niepołomice prowadzi cykl historycznych webinariów „Puszcza Nieznana”.  Regionalista związany z Niepołomicami i wieloletni pracownik Kraków Airport.

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.